بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 Our website, which broadcasts in 7 (seven) different languages, has started its broadcasting life with five physical stores, 29 famous brands and more than four thousand product types, and your cargo is free of charge for your purchases of 1,000 TL or more. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 Our website, which broadcasts in 7 (seven) different languages, has started its broadcasting life with five physical stores, 29 famous brands and more than four thousand product types, and your cargo is free of charge for your purchases of 1,000 TL or more. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 Our website, which broadcasts in 7 (seven) different languages, has started its broadcasting life with five physical stores, 29 famous brands and more than four thousand product types, and your cargo is free of charge for your purchases of 1,000 TL or more. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 Our website, which broadcasts in 7 (seven) different languages, has started its broadcasting life with five physical stores, 29 famous brands and more than four thousand product types, and your cargo is free of charge for your purchases of 1,000 TL or more. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72

BOHEM TARZI: ÖZGÜR RUHUNUZU YANSITAN BOHEM KIYAFET KOMBİNASYONLARI

تاريخ: 09.10.2023 17:13
BOHEM TARZI: ÖZGÜR RUHUNUZU YANSITAN BOHEM KIYAFET KOMBİNASYONLARI
Bohem stilin özgürlüğü, yaratıcılığı ve mistik atmosferi pek çoğumuzun hayatında özel bir yere sahip. Özgürlükçü ve özgün bir tarz olarak bilinen bohem stil, artık kıyafetlerden aksesuarlara kadar hakim olmuş durumda. Giyiminde rahatlığı ve farklılığı sevenler pek çok kombin için bohem tarzı tercih etmeye başladı.
Sakinliği, sanatsal dokunuşları, özgür ve özgün ruhu seviyorsan sen de dolabındaki kıyafetlerin arasında bohem kıyafetlere yer açabilirsin. Aksesuardan ayakkabıya kadar birçok bohem eşya sayesinde günlük kombinlerini kısa sürede tamamlayabilirsin. Samimi, içten, doğal ve rahatlık hissi veren bohem stili daha yakından tanımak istersen, seni bu yazımızı sonuna kadar okumaya davet ediyoruz.

Bohem tarz giyim hakkında merak ettiklerini ve özgür ruhu yansıtan kombin önerilerini bu yazımız sayesinde hemen öğrenebilirsin. İşte bohem giyim tarzında en çok kullanılan parçalar ve kombin önerileri!Bohem Tarz Nedir?

Kadın ve erkekler için oldukça popüler olan bohem tarz, özgürlüğü ve yaratıcılığı ön plana çıkaran bir giyim tarzı olarak tanınır. Bu giyim tarzı, 19. yüzyılın sonlarında ortaya çıkmış ve yayılmıştır. Özellikle 1960'lar ve 1970'lerde popülerlik kazandığı bilinir. 

Bohem tarz, özgür ruhlu sanatçılar, müzisyenler ve gezginler arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tarzın temel özellikleri arasında gevşek, rahat ve renkli kıyafetler, etnik desenler, dantel ve dökümlü kumaşlar yer almaktadır. 

Bohem kıyafet tarzı, doğal malzemeleri tercih eder ve sık sık vintage veya ikinci el parçalar kullanmayı teşvik eder. Aksesuarlar da bu tarzın önemli bir parçası olarak kombinlerde yer alır. Aksesuarlar genellikle büyük şapkalar, uzun kolyeler, bilezikler ve yüzükler gibi dikkat çekici öğelerden oluşur. 

Bohem giyim stili, bireysellik ve özgünlük vurgusunu sık sık yapar. Bu kriterleri ile moda dünyasında kendine özgü bir yer edinmiştir. Kadın ve erkekler tarafından oldukça yaygın şekilde tercih edilmektedir.

Bohem Tarzında Sıkça Kullanılan Kıyafet ve Aksesuarlar

Maxi Elbiseler ve Etekler
Uzun, akıcı, genellikle renkli ya da etnik desenlere sahip etekler, bu tarzın simgelerinden biridir. Rahatlığı ve şıklığı bir araya getiren uzun elbiseler etnik desenli kumaşlarla tasarlanır. Bohem aksesuarlar yardımıyla kombinler kolayca tamamlanır. Etekler vücudu sarmaz ve olabildiğince salaş bedenle kullanılır.

Püsküllü Ceketler ve Atkılar
Özellikle süet gibi doğal malzemelerden yapılmış püsküllü ceketler bohem tarzda oldukça popüler şekilde kullanılır. Püskül, tarzın özgürlüğünü ifade eder. Aynı zamanda spor ve rahat bir görünüm kazandırır.

Crop Toplar
Özellikle yaz aylarında tercih edilen crop top kıyafetler, yüksek bel etekler veya pantolonlarla kombinlenebilir. Etnik desenlerle kombinlerde yer alan bu parçalar, yelek ve salaş ceketler içinde de kullanıma uygundur.

Tunikler ve Kaftanlar
Genellikle etnik ve nostaljik desenlerle tasarlanan tunikler, daima rahat giyinmek isteyenlere önerilmektedir. Bohem tarzda çok sık kullanılan kaftan ve tunik gibi rahat parçalar, sonbahar kombinlerinde daha çok tercih edilir.

Bol Pantolonlar 
Özellikle "palazzo" tipi geniş paça pantolonlar bu tarzda kadın ve erkek kombinlerine uygundur. Krem, yeşil, kahve tonlarının daha çok yer aldığı bol kesim pantolonlar sayesinde bohem tarz daha kolay elde edilir. Bu tür pantolonların altında www.butiklibas.com da yer alan pek çok sneaker ve sandalet uyumlu şekilde kullanılabilir.

Sandaletler ve Botlar
Süet malzemeli botlar, bağcıklı sandaletler ve örgü sandaletler bohem tarzda kombinlerde çok sık yer alır. Etek ve pantolon altında rahat ayakkabı giymek istersen www.butiklibas.com ‘da yer alan süet terlik ve sandalet modellerine göz atabilirsin. Aynı zamanda kaliteli iple örülmüş en rahat sandaletler de yine bohem tarzını tamamlayacak!

Bağcıklı ve Püsküllü Aksesuarlar 
Kadın ve erkek bohem tarzında, özellikle deri çantalar, bilezikler ve kolyelerde sıkça kullanılmaktadır. Çantaların çapraz askılı olması, özgürlüğü ve rahatlığı temsil eder. Çantalardan sarkan püskül ve renkli ipler de yine her zevke hitap eder.

Fedora ve Floppy Şapkalar
Bohem tarzda, şapka kullanımı oldukça popülerdir. Özellikle de bahar ve yaz aylarında hem güneşten korunmak için hem de havalı tarzı tamamlamak için fedora şapkalar kullanılır.

 Genellikle doğal renklerde tasarlanmış şapkalar tercih edilir. Bu şapkalar kadın ve erkeklerin ortak kullanımına uygun tasarıma sahiptir.

Boho Takılar
Taşlı, metalik ve ahşap detaylarla tasarlanmış bilezikler, uzun kolyeler ve büyük küpeler bu tarzda çok sık kullanılır. Bol ve rahat kıyafetlerin üzerinde kullanılan bohem aksesuarlar sayesinde stil sahibi görünmek daha da kolaylaşır. Özellikle de bakır malzemeli küpe ve yüzükler, dikkat çeken kombinler için önerilir.

Başlık ve Bandanalar 
Genellikle etnik desenli veya makrome iple işlenmiş dantelli bandalar, başın etrafına dolanarak kullanılır. Sıcak günlerde rahat bir topuz yaparak bohem bandanalar yardımıyla saç stili tamamlanır.

Saçların genelde örülmesi, doğal şeklinde kullanılması ve saç aksesuarı takılması bohem kombinlerin daha iyi görünmesine yardım eder.

Etnik ve Doğal Desenli Kumaşlar
Batik, tie-dye (özgün desen), çiçek desenleri, tribal ve etnik baskılar bohem tarzda çok sık dikkat çeker. Kombinlerde yer alacak parçalarda desenlerin sınırsız olması ve göz alıcı şekilde işlenmesi öne çıkar

 Bu  tarza sahip kumaşlar sayesinde özel dikim kıyafetler ya da kıyafet aksesuarları kullanılır. Bazen bir eteğin belinde ince renkli bir şerit kullanımı kombine hareketlilik kazandırabilir.

Doğal Kumaşlar
Bohem tarzda kumaşı pamuk, süet, keten ya da müslin olan ürünler giyilir. Özellikle de yaz sıcaklarında ince ve rahat müslin elbiseler sayesinde bu tarzın özgür ruhu yakalanır. Omuzlardan aşağı düşen ve salaş tarzı olan elbiseler, tulumlar, şort ve etekler doğal kumaşla tercih edildiğinde uzun süreli konfor sağlar.

Yelekler
Özellikle süet, deri veya örgü yelekler bohem giyimin anahtar parçaları arasındadır. Yeleklerde püskül ve ip detayı olduğunda tarzı daha da öne çıkarır. Yelek içinde desenli ya da tek renk tişört kullanımı da oldukça yaygındır. Kış yelekleri içinde nostaljik örgü yelekler de tercih edilir.

Dökümlü Bluzlar
Bol ve dökümlü bluzlar, bohem tarzın temel parçalarından oluyor. Özellikle salaş ve rahat bir görünüm sağlamak için bluzlarda döküme önem verilmekte. Rahatlığı ve şıklığı bir arada görmek isteyenler, bohem kombinlerinde dökümlü, geniş bluz modellerini tercih ediyor. Bu parçalarda etnik desenler, fırça izleri, özgün desenler öne çıkıyor.

Bohem Tarzı Benimseyenlere Kombin Önerileri

Dolabında bohem kıyafetlere yer açmak istersen, sana yapabileceğin kombin önerilerinden bahsedebiliriz. Günlük kombinlerinde rahatça kullanacağın parçaları tanıttıktan sonra şimdi de bu kıyafetleri nasıl kullanman gerektiğine değinelim. Özgür, özgün ve rahat kombinleri elde etmek için önerilerimize kulak verebilirsin!


 
  • Çiçek desenli veya www.butiklibas.com dan aldığın etnik desenli şifon elbiseleri şık bir kemerle beraber kullanabilirsin.
  • Bol kesimli, çiçekli veya etnik desenli bir pantolonu tek renk bluzla ya da askılı tişörtle tamamlayabilirsin.
  • Etnik desenli bir bluz veya gömlek giymek istediğinde yelek ya da bol bir pantolon kullanabilirsin.
  • Taşlı veya tüylü kolyeler, bilezikler veya büyük küpeler tercih ederek elbiselerine dinamizm kazandırabilirsin.
  • Bohem tarzda rahatlık ön planda olduğu için, terlikler, sandaletler veya süet botlar gibi rahat ayakkabılar tercih edebilirsin.
  • Bohem giyimde katmanlı giyim de öne çıkacağından dilediğin parçaları aynı anda giyerek mevsime uygun kombinler elde edebilirsin.

 
 
كيف يمكننا مساعدتك؟
تحميل...