بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 Our website, which broadcasts in 7 (seven) different languages, has started its broadcasting life with five physical stores, 29 famous brands and more than four thousand product types, and your cargo is free of charge for your purchases of 1,000 TL or more. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 Our website, which broadcasts in 7 (seven) different languages, has started its broadcasting life with five physical stores, 29 famous brands and more than four thousand product types, and your cargo is free of charge for your purchases of 1,000 TL or more. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 Our website, which broadcasts in 7 (seven) different languages, has started its broadcasting life with five physical stores, 29 famous brands and more than four thousand product types, and your cargo is free of charge for your purchases of 1,000 TL or more. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 Our website, which broadcasts in 7 (seven) different languages, has started its broadcasting life with five physical stores, 29 famous brands and more than four thousand product types, and your cargo is free of charge for your purchases of 1,000 TL or more. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72

RAHAT KOMBİNLER İÇİN OVERSİZE KIYAFET MODASI

تاريخ: 10.10.2023 15:29
RAHAT KOMBİNLER İÇİN OVERSİZE KIYAFET MODASI
Günümüzün kıyafet modası, geçmiş zamanı gündeme getirmeye devam ediyor. Özellikle de 2000’li yıllarda kadın ve erkekler tarafından çok sık kullanılan bol kesim giyim modası, şimdilerde yine gündemde.

Ergenlik döneminin özgür ruhunu yansıtan bu bol giyim trendi, Amerikalı modacıların ve rap sanatçıların moda  haline getirdiği bol kesim giyim, şu günlerde oversize giyim olarak konuşuluyor.

Birçok giyim firması, reyonlarında ve sezonluk ürünlerinde oversize kıyafetler kullanmakta. Bu trend sayesinde kadın ve erkekler, kıyafet içinde daha rahat hissetmeye başladı. Vücudu saran ve birçok kişinin beden konusunda zorluk yaşadığı kıyafetlerin yerini artık oversize tişört ve kışlık ürünler alıyor.

Rahatlığın ve özgürlüğün modadaki simgesi olan oversize giyim, uzun bir süre gündemde kalacak gibi görünüyor. Cool ve havalı görünmek için tercih edilen geniş kesim parçalar sayesinde birçok oversize kombin saniyeler içinde tamamlanıyor. 

Şimdi gelelim oversize nedir konusuna. Çünkü bu terimi hala aramızda bilmeyenler var. Modayı yakından takip etmek ve dolaplarda yenilik oluşturmak adına; oversize ne demek sorusuna yanıtlar bulalım.

 

Oversize Ne Demek? 


İngilizce’den dilimize geçmiş bir kelime olan oversize, geniş beden - bol beden anlamını taşır. Normalde kullandığın bedenin kalıbı, bir büyük bedene göre tasarlanır. Görünüş açısından bol ve rahat duran bu ürünler, dar kıyafetleri sevmeyenler için ideal parçalardır.

Genellikle spor ve cool tarza hitap eden oversize hırka, tişört, mont, sweatshirt gibi ürünler sayesinde kombinlerde rahat bir hava elde edilir. Gençlerin ve genç kalmayı sevenlerin çok sık tercih ettiği oversize giyim ürünleri, günlük kullanıma çok uygun olduğu için modası geçmeyecek parçalardan biri olmuştur.

2000’li yılların başında rap sanatçılarının ve modacıların trend haline getirdiği  oversize modası, günümüzde yine gündemde kalmayı başardı. Üstelik yaz ve kış modasına ayak uyduran birçok tasarım mevcut. Artık sweatshirt oversize kalıplarda üretilirken yazlık tişörtler de bol kesimde tasarlanıyor.Kadın Giyiminde Oversize Modası

Oversize modası, her zaman rahatlığı savunur. Özellikle de dar kıyafetlerden hoşlanmayan kadınlar için kaçırılmayacak bir fırsattır. Birkaç parça oversize üst ürün kullanarak jean ve etekler kusursuz şekilde kombinlenebilir. Aynı zamanda eşofmanlar da oversize üst giyimlerle kombinlenebiliyor. 

Salaş giyinmeyi sevenler için birçok alternatifi olan oversize modasında, laf aramızda fazla kilolar da kamufle ediliyor. Özelliklede göbek bölgesindeki yağlanmadan şikayetçi olanlar için birçok bol kesimde tişört ve kazak tasarlanıyor.

Kadın giyiminde oversize nasıl kullanılır diyenler için şöyle bir önerimiz olacak: Dar kesim jean ya da etek üzerinde, oversize triko tercih edilebilir. Omuzlardan aşağı doğru inen üst giyimler, dar paça alt giyimle bütünleştiğinde çok şık görünüm elde edilebilir.

Oversize parçalar kadın elbiseleri üzerinde de çok iyi kullanılıyor. Uzun ya da midi boy elbise üzerine çekilen bir oversize hırka ya da kazak sonbahar modasına ayak uyduran kombinleri sunuyor.

Spor günlerinde de oversize kullanmak mümkün. Nasıl olacak diyorsan; sporcu taytının üzerinde oversize basic tişört kullanarak cool bir kombin yapabilirsin. Egzersiz yaparken kendini rahat hissetmek için dolabında birkaç oversize parçaya yer verebilirsin.
Oversize Kimlere Hitap Eder?

Aslında bu sorunun yanıtı, soran herkes için geçerli. Çünkü oversize kıyafetler herkese yakışan türden. Eğer kilolu olduğunu düşünüyorsan; kilonu kamufle etmek için salaş kesimleri tercih edebilirsin. Üstelik oversize  alt ve üst giyimlerde beden sıkıntısı da çok yaşanmıyor. Dar geldiğini düşündüğünde 1 beden büyük seçim yapabilirsin.

Şayet zayıfsan ve oversize tişörtlerin üzerinde nasıl duracağını bilmiyorsan; sana da çok yakışacağını düşünüyoruz. Çünkü zayıf bedenlerde oversize tişört ve hırka gibi parçalar cool bir hava oluşturmakta. Şöyle diyebiliriz ki; kendine yakıştırdığın her oversize parça dolabında olmayı bekliyor.
Oversize Kilolu Gösterir Mi?

Oversize üst giyim ya da alt giyim seçenekleri kilolu göstermez. Kıyafet altındaki bedenini daha toplu ve daha ince gösterebilir. Ancak doğru seçimler yaparsan! Eğer kolları kısa gelmiş ve göbek kısmından yukarı çıkan bir oversize giyim seçersen bu ürün seni kilolu gösterebilir. 

Bedeninle uyumlu bir parça seçerek ve bol kesim üst giyimle beraber dar paça alt giyim seçerek; daha zayıf görünebilirsin. Ayrıca dar paça alt giyimler, boyunun uzun görünmesine de yardım edecek! 
كيف يمكننا مساعدتك؟
تحميل...