بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 Our website, which broadcasts in 7 (seven) different languages, has started its broadcasting life with five physical stores, 29 famous brands and more than four thousand product types, and your cargo is free of charge for your purchases of 1,000 TL or more. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 Our website, which broadcasts in 7 (seven) different languages, has started its broadcasting life with five physical stores, 29 famous brands and more than four thousand product types, and your cargo is free of charge for your purchases of 1,000 TL or more. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 Our website, which broadcasts in 7 (seven) different languages, has started its broadcasting life with five physical stores, 29 famous brands and more than four thousand product types, and your cargo is free of charge for your purchases of 1,000 TL or more. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72 Our website, which broadcasts in 7 (seven) different languages, has started its broadcasting life with five physical stores, 29 famous brands and more than four thousand product types, and your cargo is free of charge for your purchases of 1,000 TL or more. (850) 640 03 72 بدأ موقع الويب الخاص بنا ، الذي يبث بسبع (سبع) لغات مختلفة ، حياة البث بخمسة متاجر فعلية و 29 علامة تجارية مشهورة وأكثر من أربعة آلاف نوع من المنتجات ، وبضائعك مجانية مقابل مشترياتك بقيمة 1000 ليرة تركية أو أكثر. (850) 640 03 72

ZİNCİRLİ ÇANTA İLE KOMBİN FİKİRLERİ

تاريخ: 09.10.2023 16:23
ZİNCİRLİ ÇANTA İLE KOMBİN FİKİRLERİ
Dolabını açtın, o günün kombinini oluşturdun ve hatta ayakkabını da seçtin. Sıra bitirici parçaya geldi diyebiliriz o zaman. Yanına nasıl bir çanta alacağın senin için de kafanı kurcalayan bir durum olmaya başladıysa, o zaman bu yazı tam sana göre!
Özellikle son yıllarda sıkça denk geldiğimiz, zarif ve şık görünüşü ile zincirli çanta ile nasıl kombinler oluşturabileceğine dair önerilerle geldik!
Hoş ve alımlı bir görsele sahip olan zincirli çantalar, modern ve lüks çizgileri de ruhunda taşır.
 Zevklerin farklı olsa da özel günlerinin vazgeçilmezi zincirli askısı ile göz kamaştıran çantalar olacaktır. Biliyoruz ki çeşit çeşit çantalar dolabında önemli yer tutmuştur. Ancak zincirli çanta modelleri şık tasarımı dolayısı ile günün her anında yanında taşımak isteyeceksin!

Hoş ve alımlı bir görsele sahip olan zincirli çantalar, modern ve lüks çizgileri de ruhunda taşır. Zevklerin farklı olsa da özel günlerinin vazgeçilmezi zincirli askısı ile göz kamaştıran çantalar olacaktır.
 Biliyoruz ki çeşit çeşit çantalar dolabında önemli yer tutmuştur. Ancak zincirli çanta modelleri şık tasarımı dolayısı ile günün her anında yanında taşımak isteyeceksin!

Çeşit çeşit renklerde zincirlerden ve farklı çanta modellerinden üretilmiş çantaları kombinlerinde nasıl kullanabilirsin? Zincirli çantalar hangi anlarında sana eşlik etmelidir? Bu gibi birçok sorunun cevabını senin için yanıtlamaya çalışacağız. Keyifli okumalar!

Zincirli Çanta Modelleri: Kombin İpuçları

Son yılların modasında söz sahibi olmaya başlayan zincirli çanta askısı olan modeller kombinini bir üst seviyeye çıkaracağına eminiz. Gel hep birlikte ne tür zincirli çanta modelleri var ve bu zincirli çantalarla nasıl kombinler yapacağına dair önerilerle geldik.
 
 • Şık olmanız gereken bir davete hazırlanıyorsan eğer rugan çantaların ışıltına ışıltı katacağını düşünüyoruz. Deri dokusu ve parlak görüntüsü ile birlikte zincir saplı çanta modellerinde en şık model olduğunu düşünmekteyiz. Blazer ceket ve pantolon kombinine çok yakışacak!
 
 • Eğer elegant bir duruş sergilemek istiyorsan yani kombinlerinde zarif ve sade bir görünümden yana tercihini kullanmak istiyorsan kalın zincir çanta yerine ince saplı zincir çanta kullanmanı öneririz. Böylelikle hem şık hem de sadeliği bir arada yakalayabilirsin.
 
 • Görünümüne canlılık katmak istiyorsan renkli zincir saplı çantalar tam sana göre! Açık renk pantolonunla birlikte renkli zincir çantanın gününe renk getireceğini düşünüyoruz.
 
 • Gümüş rengi zinciri olan çanta tercihi daha yoğun olarak spor giyim tarzını seven ve benimseyen kadınların tercihi olmuştur. Bu tasarımlarda zincir detayı yalnızca askılarda değil, çantanın farklı dekor ve objeleri olarak da tercih edilir. Daha spotif bir şıklığı elde etmek için gümüş renkli zincir çantalar tam sana göre!
 
 • Zincir askılı çanta modelleri arasında en çok tercih edileni ve tüm giyim tarzlarına uygun olanı hem gümüş rengi hem de altın rengi zincir detayını taşıyan yaldızlı askılı çantalardır. Bu çanta tasarımlarını öne çıkaran diğer bir ayrıntı da çantaların askı kısmında zincirin yanı sıra çantanın üretildiği materyalin de kullanılmış olması olduğunu söyleyebiliriz.
 
 • Kombinlerinde daha klasik bir zincirli çanta modeli sergilemek istiyorsan kapitone çantaların bu konuda oldukça kurtarıcı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer kombinini tamamlayacak çantayı henüz bulamadıysan zincir askılı kapitone çantalar gerçekten de tam sana göre olabilir.
 
 • Kapaklı ve zincirli omuz çantası da üstten kapağı olan ve genelde uzun zincir askıları olan dikdörtgen ya da kare şeklindeki çanta türüdür. Hoş bir stil yaratan ve geçmişten günümüze modası hiç eskimeyen çanta modelidir.
 
 • Çanta renklerinde genellikle kiri göstermesi sebebiyle açık renkli çantalar sık tercih edilmez. Ancak doğru bir şekilde temizliğini bildiğin takdirde artık açık renk çantalara dolabında çekinmeden yer verebilirsin. Beyaz zincirli çanta da kombinlerine zarafet getirecek ve duruşunu baştan aşağıya değiştirecektir. Kumaş pantolonlarınla yapacağın kombinde beyaz çantan dikkat çekici bir detaya sahip olacaktır.
 
 • Tüm çanta modellerinde sıklıkla kullandığımız siyah çantalar zincirli çantalarda da sürekli tercih edilmektedir. Bir siyah zincirli çanta bütün kombinlerinin tamamlayıcı parçası olmaya aday!
 
 • Kadın zincirli çanta modelleri arasından hangisinin sana uyacağını düşünüyorsan ve hangi anında sana eşlik etmesini istiyorsan seçimini bu koşulları düşünerek yapman gerekir.

Çanta Temizliğinde Dikkat Etmen Gerekenler

Çantalarımız sık kullandığımız aksesuarlar olduğu için kıyafetlerimiz gibi zamanla kirleniyor ve nasıl temizlenmesi gerektiği konusunda doğru bilgilere sahip olman gerekir. Eğer çantalarını nasıl temizleyeceğini bilirsen onları ilk günkü gibi kullanabilirsin. Yazımızın bu kısmında çanta temizliğinde dikkat etmen gerekenleri senin için bir araya getirdik.
 
 • Deri her ne kadar dayanıklı bir materyal olsa da deri bir yüzeyi temizlemek son derece özen gerektiren bir durumdur. Deri, lekeyi kolaylıkla emebilen bir yapıda olduğundan dolayı leke oluşumunu azaltmak için derinin üzerine bir şey döküldüğü anda silinmelidir. 
 • Ancak dikkat etmen gereken bir şey var: Fazla su deriye zarar verebileceği için deri çantanı kesinlikle hiçbir şekilde yıkamaman ve çamaşır makinesine atmaman gerekir. Buna ek olarak ıslak mendil, kolonya veya çamaşır suyu gibi kimyasal maddeler içeren temizleyicileri kullanmaman da büyük önem taşır.
 • Ayrıca bakım kremleri ile de temizlik yapabileceğini bilmeni isteriz. Örneğin vazelini bir miktar alarak dairesel hareketler ile deri çantanın üzerindeki lekeleri temizlemek için kullanabilirsin. 
 • Mat görüntüsüyle hoş bir görünüm sağlayan süet çantaların temizliğine çok dikkat edilmelidir. Öncelikle lekenin türü tespit etmelisin. Az miktarda ve sulu ise kağıt havluyla lekeyi alman gerekir. Büyük ve yayılmış ise lekenin kuruması beklenmelidir. Kuruyan lekeyi süet fırçası ile fırçalamalısın. Son olarak varsa süet spreyi sık ve kurumaya bırakabilirsin.
 • Yaz aylarının vazgeçilmezleri hasır çantaların temizliğinde, doğal yapısına zarar verecek kimyasallardan kaçınman gerekiyor. Hasır çantaların ömürlerini uzatmak için su ile temas ettirmemelisin. Temas ederse suyu içine çeker ve küflenmeler oluşur. Nemli beze damlatılan birkaç damla sirke, hasır üzerindeki lekelerin kolayca temizlenmesini sağlayacaktır. 
 • Rugan çantaların parlak görüntüsü ile dikkat çeken şık bir yapıya sahip olduğunu biliyorsun. Rugan çantaların tozlandığında üzerini nemli bir bezle silebilirsin. Leke olduğunda ise pamuğa limon damlatıp lekenin üzerini ovalayarak lekelerden kurtulabilirsin.
 • Bez çanta gerçekten de en çok tercih edilen, günlük kullanıma en elverişli çanta türüdür. Çamaşır makinasında yıkanabiliyor olması da avantaj sağlar. Bez çanta temizliğinde çamaşır suyu gibi sert içerikli deterjanlardan uzak durmalısın. Bu tarz ürünler bez çantanın dokusunu bozup, rengini soldurabilir veya çantanın üzerindeki baskıları sökebilir. Çamaşır makinesinde ortalama bir derecede yıkayabilirsin.
 • Çantana eğer yağ lekesi bulaştıysa endişelenmemelisin. Yağ lekesi bulaşan yerlere bebek pudrası dökerek bekletmelisin. Beklettikten sonra kuru bir bezle silerek yağ lekelerinin yok olduğunu göreceksin.
 • Beyaz çantaların zamanla sarardığı için özel bakıma ihtiyaç duyduğunu biliyorsun. Eğer beyaz bir çantan sarardıysa yapman gereken şey zeytinyağı ve elma sirkesi karışımından oluşan karışımı sararan çantana sıkarak doğal bir şekilde çantanı yeniden eski görünümüne kavuşturabilirsin.
 • Çantalarını düzenli olarak bir bezle silmen gerekir böylelikle tozlanması ve istenmeyen lekelerin artışını önleyebilirsin. Çantanı bir torbanın içerisinde de muhafaza ederek temiz kalmasını sağlayabilirsin.كيف يمكننا مساعدتك؟
تحميل...